aktualności

Dietetyk Vita na Konferencji Śląska Jesień Dietoterapii!

Wczoraj braliśmy udział w pierwszej konferencji „Śląska Jesień Dietoterapii” zorganizowanej przez Ekspert Edu w Katowicach. Prelegentami byli m.in.: prof. dr hab. n. med. Małgorzata Kozłowska-Wojciechowska, prof. dr hab. n. med. Magdalena Olszanecka-Glinianowicz, prof. dr hab. n. med. Lucyna Ostrowska, dr inż. Katarzyna Kowalcze.

Organizatorzy zadbali aby tematyka była bardzo zróżnicowana. Oto niektóre z omawianych zagadnień:
 

 • Regulacja poboru pokarmu-fizjologia i układ nagrody
 • Mechanizmy rozwoju insulinooporności i jej rola w rozwoju powikłań otyłości
 • Jak za pomocą modyfikacji zachowań i zmiany składu diety przywrócić prawidłową regulację poboru pokarmu?
 • Czy diety wysokobiałkowe są korzystne dla zdrowia?
   

Z każdą kolejną konferencją utwierdzamy się w przekonaniu, że dietetyka to bardzo szeroka i niezwykle prężnie rozwijająca się dziedzina nauki. Dlatego też należy bezustannie się szkolić i poszukiwać nowych doniesień ze świata nauki- i MY to robimy! Staramy się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego, inspirującego do naszej dalszej pracy. Chcemy być na bieżąco z najnowszymi doniesieniami i badaniami, a to wszystko dla Was!

2016-11-27

więcej...>

Dietetyk Vita ciągle się szkoli!

Wczoraj braliśmy udział w II Narodowym Kongresie „Nowatorskie metody leczenia nadwagi i otyłości” zorganizowanym w Złotych Tarasach w Warszawie. Warto wymienić niektórych z prelegentów m.in.: dr hab. n. med. Dorota Waśko- Czopnik, dr Paweł Grzesiowski, dr Tomasz Podgórski i dr Agnieszka Zachurzok.

Organizatorzy zadbali aby tematyka Kongresu była bardzo zróżnicowana. Oto niektóre z omawianych zagadnień:
 

 • Otyłość u dzieci i młodzieży. Jak leczyć nie tylko dziecko, ale i całą rodzinę? Diagnostyka laboratoryjna i interpretacja badań osób z nadwagą i otyłością
 • Otyłość olbrzymia w obliczu chirurgii bariatrycznej
 • Psychodietetyka – najlepsze praktyki terapeutyczne
 • Suplementacja w procesie utraty zbędnych kilogramów
 • Po raz pierwszy w Polsce, na żywo, starcie na argumenty największych autorytetów reprezentujących przeciwstawne nurty dietetyki i żywienia
 • Aktywność sportowa osób z nadwagą i otyłością okiem trenera
 • Mikroflora – probiotyki w pytaniach i odpowiedziach
   

Sami przyznacie, ogrom przekazanej wiedzy jest onieśmielający, ale szkolimy się nie tylko dla siebie ale przede wszystkim dla Was! Wszelkie istotne informacje znajdą swoje odzwierciedlenie w Waszych Programach Żywieniowych.

2016-10-23

więcej...>

Dietetyk - vita na Międzynarodowej Konferencji „YOUR DIET, YOUR HEALTH” Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.

Życie bez glutenu to nie tylko bezglutenowe posiłki. Celiakia, alergia i nadwrażliwość na gluten, wpływ glutenu na zdrowie, rola probiotyków i prebiotyków w chorobach związanych z brakiem tolerancji na gluten to tylko niektóre tematy tej  konferencji. 

Co jeść, jak kupować produkty, czego unikać aby zdrowo zastąpić gluten w diecie. 

2016-09-09

Spotkanie z uczniami gimnazjum w Piastowie.

Edukując dzieci i młodzież edukujemy przyszłych dorosłych. Jak uniknąć nadwagi, otyłości, problemów ze zdrowiem, być aktywnym i cieszyć się każdym dniem? O tym było to spotkanie. Dziękuję wszystkim za ciepłe przyjęcie i aktywny udział. 

2016-06-08

Dietetyk vita na Konferencji na temat Przywództwa XXII wieku

W dniu 15 marca w Katowickim Centrum Kongresowym odbyła się konferencja na temat Przywództwa XXII wieku prowadzona przez międzynarodowego coucha i trenera biznesu Mateusza Grzesiaka.


Jesteśmy dumni z faktu, że wśród partnerów tego wydarzenia była także Pierwsza Ogólnopolska Akademia Zdrowego Życia - Dietetyk Vita.
 

Co robi Mateusz Grzesiak?

Uczy świadomego myślenia i rozwiązywania problemów.

Od wielu lat pracuje m.in. z ludźmi biznesu i  dużymi korporacjami. Prowadzi szkolenia, kursy oraz indywidualne treningi z samorealizacji, rozwoju osobistego, pokonywania barier i osiągania sukcesu. Psycholog, coach i trener biznesu szkolący w 6 językach w kraju i na świecie. Człowiek, który własną ciężką pracą udowodnił, że można osiągnąć sukces - jeśli się tego pragnie. Jest najpopularniejszym coachem w Polsce wg: Newsweek, DD TVN, gazeta.pl, Polityka, Cosmopolitan, TVN24 BŚ.

Napisał 9 książek, które wskazują drogę do sukcesu setkom tysięcy czytelników i słuchaczy, a w mediach społecznościowych sympatyzuje z nim ponad kilkaset tysięcy ludzi z całego świata.
 

Konferencja przygotowana była dla niemal 500 uczestników, którzy otrzymali  ekskluzywną dawkę wiedzy skierowaną do ludzi, którzy wiedzą, że rozwój zależy od tego, co robi się ze swoim życiem! 
 

Spotkanie z Mateuszem pozwoliło  uczestnikom na uzyskanie cennych odpowiedzi dotyczących dylematów, z którymi borykają się liderzy i przywódcy na całym świecie.
 

Będziemy Was informować o kolejnych przedsięwzięciach Akademii Zdrowego Życia.

 

2016-03-15

więcej...>

Dietetyk vita na zawodach narciarskich

W dniach 11-13 marca w Krynicy Zdrój odbyła się  XII edycja Zawodów Narciarskich o Puchar Prezesa Zarządu jednego z banków. Organizatorem była firma Fit & Fun (www.fitifun.pl). Jednym ze sponsorów nagród była Akademia Zdrowego Życia Dietetyk vita, która ufundowała dziesięć programów żywieniowych do rozlosowania wśród uczestników. W imprezie udział wzięło ponad 300 narciarzy i snowboardzistów. W sobotę zawodnicy rywalizowali ze sobą na malowniczym stoku Henryk Ski ( www.henryk-ski.pl), jedynym który do połowy marca utrzymał dobre warunki dla narciarzy. Nad sprawnym przeprowadzeniem zawodów czuwała niezastąpiona kadra instruktorska ze Szkoły Narciarskiej Strama z Zakopanego ( www.strama-szkola.pl).

Pogoda podczas zawodów była wyśmienita, a zbocze dobrze przygotowane, dlatego też w niedzielę miłośnicy „białego szaleństwa” mogli do woli korzystać z uroków krynickiego stoku. Pozostali uczestnicy imprezy, którzy nie zdecydowali się na dalsze jazdy, wzięli udział w przygotowanej „ścieżce zdrowia” .  Podczas tych zajęć mogli sprawdzić skład swojego ciała, wypełnić test dotyczący zdrowego stylu życia, czy też przekonać się o poziomie swojej satysfakcji w różnych dziedzinach życia wypełniając u profesjonalnego coacha własne Koło Życia. Dla podtrzymania elementów aktywności fizycznej uczestnicy tego cudownego wydarzenia mogli wziąć udział w zajęciach tanecznych z elementami zumby i salsy. Po południu, z bagażem nowych doświadczeń oraz pełni pozytywnej energii mogli spokojnie wrócić do domów. Do zobaczenia na kolejnej imprezie!

2016-03-12

więcej...>

Dietetyk vita w Aktywnym Marcu w województwie mazowieckim

Pod hasłem Aktywny Marzec poradnie dietetyczne Dietetyk vita  w Pruszkowie i Ursynowie przeprowadziły bezpłatne pomiary składu ciała. Oferta była skierowana do wszystkich chętnych i trwała pierwsze dwa  tygodnie marca. Mamy nadzieję, że akcja ta skłoniła wiele osób do rozpoczęcia aktywnego trybu życia i zawalczenia o swoje zdrowie. Wiosną mamy ochotę na więcej! Wykorzystajmy pierwsze promienie wiosennego słońca i zacznijmy dbać o siebie! Powodzenia!

2016-03-03

I Narodowy Kongres Żywieniowy pod hasłem „ Żywność,żywienie w prewencji i leczeniu chorób - postępy 2015”.

Kongres zorganizowano pop Patronatem Instytutu Żywności i Żywienia. 

Na konferencji ogłoszona została nowa piramida żywienia uwzględniająca aktualne zalecenia żywieniowe. Najnowsze osiągnięcia w prewencji i leczeniu chorób niezakaźnych oraz choroby Alzheimera, prewencja chorób zależnych od niedoboru jodu to tylko niektóre tematy kongresu. 

2016-01-20